RSS
poniedziałek, 02 sierpnia 2010
Ten od teledysku dopowiada sobie dźwięki. Jego komputer w pracy nie został zaopatrzony w głośniki, dlatego wszystkie te radosne windowsowskie wykrzykniki dopowiada sobie sam. Nie znaczy to oczywiście, że pluska sobie pod nosem sekundowy sygnał włączając i wyłączając program, nie jest tak ekscentryczny. Jedynie w myślach pojawia mu się, sam z siebie, zaginiony dźwięk. Czy zatem system operacyjny tak bardzo zagnieździł się w jego głowie, że mózg gotów jest funkcjonować na jego wzór? Jeśli tak, to może gotów już jest do przetworzenia mózgu w cybernetyczny kształt maszyny? Może stać się cyborgiem działającym wedle programów.
A może już tak się stało? Może prawdziwe opowieści o Tym od teledysku urwały się dawno, dawno temu, gdy na tym blogu zapadła blisko roczna przerwa? I teraz zapoznana Blogowa Sztuczna Inteligencja pisze dalszy ciąg - z przyzwyczajenia albo przez sympatie.
Ba - może ona pisze wszystkie blogi?
A ten od teledysku tylko bzyczy sobie swoim cybernetycznym mózgiem ciekaw, co też znowu wymyśliła.
20:37, tenodteledysku
Link Komentarze (2) »
niedziela, 01 sierpnia 2010
Zatrzymali się przed bramką, za którą tylko szum wcale nie tak wielkich fal burzył monotonię ciszy i ciemności. Rudy - zmęczony i senny - zawahał się. Ten od teledysku pomyślał: "jesteśmy nad morzem. To tu ci żołnierze w niezgrabnych mundurach zanurzali flagi, to niedaleko stąd Pieszczoch i Perełka wypatrzyli dziarę na moim ramieniu, to tu wreszcie ja - taki sobie ktoś - staję wobec bezkresu.
I rzeczywiście. Morze jest jak bez końca, jak myśli Tego od teledysku o NIEJ,  jak pragnienia Ciebie o mnie o i mnie o Tobie. Niesiemy kolory wszystkich naszych oczekiwań i zawodów.  Stojąc wobec nich albo pogodzimy się z niespełnieniami, spokojnie obrócimy ku wyjściu, bezpieczni w świecie pozbawionym niezaplanowanych cudów albo będziemy pięknieć od buntu do buntu.
Na razie chłopaki wędrują - od wspomnienia do wyobrażenia siebie i z powrotem.
Kimkolwiek byśmy byli, zaraz albo za dwa zaśniemy. I niech sny będą dla nas łaskawe. 

02:01, tenodteledysku
Link Komentarze (1) »