RSS
piątek, 24 czerwca 2005

Ten od teledysku zerknął na swój pierwszy wpis i zawstydził się głęboko. Z owego wpisu wynika, że spotkał podczas spaceru: "siekorkę". Teraz musi znaleźć sposób, który pozwoli mu jakoś poradzić sobie z siekorką. Przecież nie przyzna, za żadne skarby świata, że okazał się człowiekiem na tyle niedbałym, by wypuścić wpis z błędem.

Pozostaje mu tak wmanewrować świat, by ten zaakceptował istnienie nowego stworzenia.

Spodziewajcie się niezwykłych siekorek!

11:32, tenodteledysku
Link Komentarze (2) »

Budynek, w którym pracuje Ten od teledysku, teoretycznie zawiera się w czterech piętrach. W rzeczywistości, nie jest to takie proste.

Zbudowano go w latach pięćdziesiątych, jako jedną z nowoczesnych szkół, co oznaczało, że obok wielu innych usprawnień, posiadał on schron przeciwatomowy. Zainteresowało to ponad czterdzieści lat po wybudowaniu, nowoczesnego przedsiębiorcę, który budynek, już z jakichś tajemniczych powodów nieużywany, wykupił. Ów człowiek ery kapitalizmu dobudował do budynku dwa piętra i ogłosił go biurowcem. Potem zbankrutował i szkoło-biurowiec przeszedł w ręce firmy, która pięter mu nie dodawała, jednak wzbogaciła o dwa dobudowane skrzydła. Później dodano coś jeszcze i jeszcze i jesz...

Nie wszystkie dodatki pasowały do siebie i teraz, gdy Ten od teledysku dotrze windą na trzecie piętro, może przejść siedmioma stopniami bocznej klatki schodowej numer trzy nieco niżej, do skrzydła C, skąd, wąskim, ale miłym korytarzykiem, dotrzeć można do rozwidlenia służącego do podejmowania decyzji: w prawo, czy w lewo. Jeśli w lewo, to pokoje administracji średniego szczebla, jeśli w prawo, to aula. Aula jest niewielka, przytulna i posiada dodatkowe drzwi. Ten od teledysku nie wie, co się za nimi znajduje. Aule wynajmuje się różnym firmom, aby przeprowadzały w niej szkolenia, ewentualnie Wiece Entuzjazmu, na których wszyscy śpiewają: “We are the champions” i powiewają marynarkami. Ten od teledysku, który lubi aulę, podczas Wieców Entuzjazmu stara się trzymać od niej z daleka.

Dalece ważniejszy od sektora C, jest jednak sektor F, w którym mieszczą się apartamenty Kierownictwa. Tam właśnie, po wcale niekrótkiej podróży przez sektory B oraz H, pokonawszy boczne i główne klatki schodowe, półpiętra i krużganki, kłaniając się niżej lub wyżej i odpowiadając na ukłony, Ten od teledysku, po raz pierwszy spotkał Inkę.

09:31, tenodteledysku
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 czerwca 2005

Ten od teledysku odczuł to niezaprzeczalnie od pierwszej próby przebudzenia. Wiedział, że nie może sobie powiedzieć: "nic z tego dziś nie będzie", bo świat nie układa się w ten sposób i rzeczy się tak nie dzieją. Niemniej poleżał jeszcze godzinkę i najpewniej spóźniłby się do pracy, gdyby nie wynegocjował wcześniej sprytnej misji, która pozwoliła mu się trochę poobijać.

Wiele to nie zmieniło.

Sprytna misja zawiodła go spacerem nad Rzekę. Szedł raczej niespiesznie, aż znalazł siekorkę i zagapił się na nią do tego stopnia, że i tak udało mu się spóźnić do pracy. Nie, żeby ktoś to zauważył i aby komuś to przeszkadzało. Praca Tego od teledysku należy do tych, w których nic się nie dzieje przez cały rok, a kiedy ten mija, nic się nie dzieje od początku. Gdyby kiedyś zniknął świat, zakład pracy Tego od teledysku mógłby tego nie zauważyć.

Być może świat odwzajemnia się, na wszelki wypadek, zakładowi pracy Tego od teledysku, tym samym.

Kiedy nic się nie dzieje, a lekki przeciąg pozwala nie narzekać na upał, Ten od teledysku odczuwa pragnienie, aby pomyśleć. Niestety, by pojawiły się jakiekolwiek myśli, niezbędne są bodźce. Ten od teledysku rozgląda się bezradnie i nie wpada na żaden pomysł. Wie, że gdzieś, w przyszłości, czai się chwila niezwykłych, gwałtownych wydarzeń, które wchłoną go i mnąc go bez litości, będą miotać nim wściekle, nie dając ani sekundy na pomyślenie choćby jednej, drobnej, malutkiej, wartościowej myśli. A przecież tyle będzie wtedy bodźców.

A na razie, w pogodny, ciepły, ale bez przesady, czwartek, kiedy nic się nie dzieje, Ten od teledysku siedzi przed kompem i zastanawia się co takiego zrobiło nam to nasze życie, że tak beznadziejnie je marnujemy.

13:47, tenodteledysku
Link Komentarze (2) »
1 ... 21